Occupational health and Safety

Prensiplerimiz


  • İş sağlığı ve güvenliği, hepimizin birinci önceliğidir. Proses, bakım ve üretim süreçlerinin ayrılmaz bir parçasıdır,
  • Tüm tedbirler alındığında ve koruyucu malzemeler ve uygun ekipmanlar kullanıldığında, bütün iş kazaları önlenebilir.
  • Her birim sorumlusu, kendi ünitesinde bulunan birim çalışanlarının, diğer birim çalışanlarının, müteahhit çalışanlarının ve üçüncü şahısların iş sağlığını ve güvenliğinden sorumludur.
  • Her çalışan kendi iş sağlığı ve güvenliğinden ve fabrika sahası içerisinde çalışan herkesin iş sağlığı ve güvenliğinden sorumludur.
  • İş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyulduğunda üretim, verimlilik ve motivasyon artar, güvenli çalışma yöntemlerini devre dışı bırakmak işimizi hızlı yapmamızı sağlamaz.
  • Güvenli olmayan ve iş kazası riski olan çalışma durumların tespitinde, fabrikada görevine bakılmaksızın herkesin “İş Durdurma” yetkisi vardır. Bu gibi durumlarda herkes işi durdurmak ve birim amirine hemen haber vermekle yükümlüdür.
  • Tüm çalışanlar yaptığı çalışmalarda, evinde bir bekleyeni, kendisine ihtiyacı olanlar olduğunu (Eş-Çocuk-Anne-Baba) aklından çıkarmamalıdır.
  • Tüm çalışanlar çalışma alanında işi sahiplenerek ve sorumluk hissederek çalışmalı. Tehlikeli durum ve davranışların oluşmaması için katkı sağlamalı, tespit edilen riskleri ve ramak kala olaylarını ünite sorumlusuna bildirmeli, düzenlenen eğitimlere ve organizasyonlara katılmadır.
  • Her bir çalışanın en temel görevi; Fabrikada bulunan tüm ekipmanları amacına uygun ve verimli olarak kullanılmak, çalışan ekipmanların güvenlik donanımlarını devre dışı bırakmamak, kişisel koruyucu ekipmanlarını ve kullandığı ekipmanları korumak, gözetmek ve kasıtlı zarar vermemektir.

Bu prensipler; Adoçim tesisleri içerisinde ve Adoçim yönetim sorumluluğu kapsamında olan tesis dışında yapılacak çalışmalarda yer alan tüm müteahhit çalışanları ve ziyaretçiler dahil herkesi kapsar.

Çocuklarımıza ve sevdiklerimize bir görev verirken, eğer kendimizi rahat hissetmiyorsak, onların bunu yapmasına izin veremeyiz.

Aynı durumu çalışanlarımız içinde düşünmeliyiz.

Çalışanlarımız toplumun ve ailemizin birer parçasıdır.

Görüşleriniz Bizim İçin Önemlidir.

Hizmetlerimiz ile ilgili her türlü sorun, talep ve önerilerinizi iletişim sayfamızda yer alan hizmet destek mesaj formu aracılığı ile bize ulaştırabilirsiniz