Hakkımızda

Kurumsal

Adoçim Çimento Beton San. ve Tic. A.Ş’nin sırasıyla Tokat Artova’da Entegre Çimento Fabrikası, Marmara Ereğlisi ve Antalya’da Öğütme ve Paketleme Tesisleri ve Antalya, Tokat, Artova ve Sivas’ta Hazır Beton tesisleri bulunmaktadır.

Adoçim Çimento ve Beton San ve Tic. A.Ş, 1996 yılında Antalya’da bir öğütme paketleme tesisi kurarak çimento üretimine başlamıştır.

Antalya Öğütme ve Paketleme Tesisi, Antalya Çakırlar mevkiinde kurulmuş olup 600.000 ton/yıl çimento üretim kapasitesine sahiptir. Antalya tesisinin satış faaliyet bölgesi Alanya’dan Dalaman’a kadarki Batı Akdeniz bölgesidir. Fabrikada mevcut durumda 13 teknik ve 11 idari olmak üzere, toplam 24 kişi istihdam edilmektedir.

Adoçim, 2006 yılında Marmara Ereğlisi’nde çimento üretimine başlamıştır.

Marmara Öğütme ve Paketleme Tesisi, Tekirdağ ili Marmara Ereğlisi Sultanköy beldesinde kurulmuş olup, 600.000 ton/yıl çimento üretim kapasitesine sahiptir. Fabrika Tekirdağ ve Marmara Ereğlisi limanlarına yakın konumda bulunmaktadır ve bu durum hammadde tedariğinde ve ihracatta avantaj sağlamaktadır. Fabrikada mevcut durumda 16 teknik ve 10 idari olmak üzere, toplam 26 kişi istihdam edilmektedir.

Adoçim, 2007 yılında Tokat Entegre Çimento Fabrikası’nda çimento üretimine başlamıştır. Fabrika Tokat Artova ilçesinde bulunmaktadır.

2008 yılında, %50 hissesi uluslararası çimento üreticisi olan Titan Cement Company’e devrederek ortaklık kurmuştur.

Tokat Entegre Çimento Fabrikasının yıllık üretim kapasitesi 1,2 milyon ton klinker ve 1,8 milyon ton çimentodur.
Fabrikada, mevcut durumda 134 teknik, 39 idari olmak üzere toplam 173 kişi istihdam edilmektedir. Bu personelin %43’ü üniversite mezunudur. Ayrıca fabrika bünyesinde görev yapan 130 müteahhit personeli bulunmaktadır.

Tokat Çimento fabrikasının iç pazarda ana satış bölgeleri; İç Anadolu, Orta-Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleri, dış pazarda ise Rusya, Gürcistan, Ukrayna’dır. Tokat Çimento, 2013 yılında 1,5 milyon ton çimentoyu iç ve dış piyasalarda pazarlamayı hedeflemektedir.

Sonuç olarak, Adoçim toplam üretim kapasitesi 1,2 milyon ton/yıl klinker ve 3 milyon ton/yıl çimentodur.


Fabrikamızda Üretimi Yapılan CE Belgeli Ürünlerimiz ;

  • CEM II/ A-LL 42,5R Portland  Kalkerli Çimento
  • CEM I 42.5 R Portland Çimento
  • CEM IV/B (P) 32.5 N Puzolanik Çimento
EkipmanKapasite
Konkasör – 1 600 tph
Ön homojene50.000 ton
Farin Değirmeni320 tph (Dry)
Kömür Değirmeni24 tph (Dry)
Döner fırın3.500 tpd
3 Çimento Değirmenleri75 *3 = 225 tph
Torbalı Paketleme2 x 100 tph
Açık dolum paketleme2 x 100 tph
Marmara Ereğlisi Öğütme Paketleme Tesisi Çimento Değirmeni75 tph
Antalya Öğütme ve Paketleme Tesisi
2 Çimento Değirmenleri
40*2=80 tph

Sektörde

Yıl


Adoçim 2012 yılında İstanbul Sanayi Odasının yaptığı değerlendirmeye göre 183 milyon TL ciro ile ilk 500 şirket arasında yer almaktadır.

Şirket, Tokat bölgesinde bir ilke imza atarak, 2011 yılında bütünleşmiş yönetim sistemini kurmuş, belgesini almıştır.

Adoçim Çimento’da, müşterilerin ve tüm şirketin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek için, hammadde ocaklarından nihai ürüne kadarki tüm faaliyetlerde, çimento standartlarına uygunluk ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak amacıyla, 2008 yılında kalite yönetim sistemi kurularak TS-EN-ISO 9001 Kalite Yönetim sistemi belgesi alınmıştır.

Adoçim, çevreye duyarlılık prensibi çerçevesinde, Türk Çevre Mevzuatları ve Avrupa Birliği Çevre Mevzuatlarına uygun olarak çalışmak amacıyla TS-EN-ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi kuruluş çalışmaları yapmış ve 2011 yılı Aralık ayında Çevre Yönetim Sistemi, TS-EN-ISO 14001 standardına göre belgelendirilmiştir.

İş kazalarını ve meslek hastalıklarını önlemek ve çalışanları tüm faaliyetler esnasında oluşacak tehlikelere karşı korumak amacıyla OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kurulmuş ve Aralık 2011 tarihinde Kalite ve Çevre Kurulu (KÇK) tarafından belgelendirilmiştir.

Adoçim Çimento Beton San. ve Tic. A.Ş olarak,

İş Sağlığı ve Güvenliği Prensiplerimiz

İş sağlığı ve güvenliği, hepimizin birinci önceliğidir. Proses, bakım ve üretim süreçlerinin ayrılmaz bir parçasıdır, Tüm tedbirler alındığında ve koruyucu malzemeler ve uygun ekipmanlar kullanıldığında, bütün iş kazaları önlenebilir.

Misyon - Vizyon

Hedeflerimiz

Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde tutarak, ulusal ve uluslararası standartlara uygun, kaliteli, güvenilir ürün ve hizmet sunarak müşteri memnuniyetini sağlamak ve sürekli kılmak

Adoçim 2013 yılında hava emisyonu, Atıksu Deşarjı, Tehlikesiz Atık Geri Kazanım ve Atık Yakma konularını içeren “Atık İşletme Lisansı” ve “Çevre izin ve Lisans Belgesi” almıştır. Bu tarihten itibaren fabrikada, çeşitli endüstrilerin atıkları bertaraf edilerek alternatif yakıt olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Adoçim mevcut atık yakma sistemi ile %24’lük yakıt tasarrufu hedeflemektedir. Tokat Çimento fabrikasında iş sağlığı ve güvenliği kültürünü geliştirmek amacıyla son 2 yılda 1,4 milyon TL yatırım ve 12.200 adam saat eğitim gerçekleştirilerek 790 gündür kazasız çalışılma performansını elde etmiştir.

0
+
Yıllık Deneyim
0
+
Yılı Aşan Geçmiş

GÖRÜŞLERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR

Hizmetlerimiz ile ilgili her türlü sorun, talep ve önerilerinizi iletişim sayfamızda yer alan hizmet destek mesaj formu aracılığı ile bize ulaştırabilirsiniz