Hakkımızda

Kurumsal

 • Adoçim Çimento, 1996 yılında çimento üretimine başlamıştır. Yunanistan menşeili Titan Çimento Grubu, Adoçim Marmara’nın %100 hissesine ve Adoçim Çimento’nun %75 hissesine sahiptir. Adoçim Çimento & Adoçim Marmara Çimento olarak toplam 300 kişi istihdam edilmektedir.
 • TITAN Grup, daha iyi bir dünya için yenilikçi çözümler sunmaya kendini adamış ekipleriyle bina ve altyapı malzemeleri endüstrisinde lider bir uluslararası işletmedir.
 • Faaliyetlerinin çoğu ABD’de bulunan Grup, 5.000’den fazla kişiyi istihdam etmekte ve ABD, Yunanistan, Balkanlar ve Doğu Akdeniz’de önemli pozisyonlarda bulunarak 25’ten fazla ülkede faaliyet göstermektedir.
 • Adoçim Çimento’nun sırasıyla Tokat Artova’da Entegre Çimento Fabrikası, Marmaraereğlisi, Tokat, Artova ve Sivas’ta Hazır Beton tesisleri bulunmaktadır.
 • 2006 yılında Marmaraereğlisi’nde çimento üretimine başlamıştır.
 • Marmara Öğütme ve Paketleme Tesisi, Tekirdağ ili Marmaraereğlisi Sultanköy beldesinde kurulmuş olup, 540.000 ton/yıl üretim kapasitesine sahiptir. Fabrika Tekirdağ ve Marmaraereğlisi limanlarına yakın konumda bulunmaktadır ve bu durum hammadde tedariğinde ve ihracatta avantaj sağlamaktadır.
 • 2007 yılında Tokat Entegre Çimento Fabrikası’nda çimento üretimine başlamıştır. Fabrika Tokat/Artova ilçesinde bulunmaktadır.
 • Tokat Entegre Çimento Fabrikasının yıllık üretim kapasitesi 1,78 milyon ton çimentodur.
 • Adoçim Çimento, iç ve dış pazarda satış faaliyetlerini sürdürmektedir.
 • Adoçim, 2012 yılında İstanbul Sanayi Odasının yaptığı değerlendirmeye göre 183 milyon TL ciro ile ilk 500 şirket arasında yer almaktadır.
 • Adoçim Çimento, Tokat bölgesinde bir ilke imza atarak, 2011 yılında bütünleşmiş yönetim sistemini kurmuş, belgesini almıştır.
 • Müşterilerin ve tüm şirketin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek için, hammadde ocaklarından nihai ürüne kadarki tüm faaliyetlerde, çimento standartlarına uygunluk ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak amacıyla, 2008 yılında kalite yönetim sistemi kurularak TS-EN-ISO 9001 Kalite Yönetim sistemi belgesi alınmıştır.
 • Çevreye duyarlılık prensibi çerçevesinde, Türk Çevre Mevzuatları ve Avrupa Birliği Çevre Mevzuatlarına uygun olarak çalışmak amacıyla TS-EN-ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi kuruluş çalışmaları yapmış ve 2011 yılı Aralık ayında Çevre Yönetim Sistemi, TS-EN-ISO 14001 standardına göre belgelendirilmiştir.
 • İş kazalarını ve meslek hastalıklarını önlemek ve çalışanları tüm faaliyetler esnasında oluşacak tehlikelere karşı korumak amacıyla OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kurulmuş ve Aralık 2011 tarihinde Kalite ve Çevre Kurulu (KÇK) tarafından belgelendirilmiştir. Hali hazırda ISO 45001 geçişi yapılarak İş Sağlığı ve Güvenliğinin sürekli gelişimi sağlanmaktadır. Enerji verimliliğinin sağlanması amacıyla 2016 yılında ISO 50001 belgesi alınmıştır.

Fabrikamızda Üretimi Yapılan CE Belgeli Ürünlerimiz ;

 • CEM II/ A-LL 42,5R Portland  Kalkerli Çimento
 • CEM I 42.5 R Portland Çimento
 • CEM IV/B (P) 32.5 N Puzolanik Çimento
EkipmanKapasite
Konkasör – 1 600 tph
Ön homojene50.000 ton
Farin Değirmeni320 tph (Dry)
Kömür Değirmeni24 tph (Dry)
Döner fırın3.500 tpd
3 Çimento Değirmenleri75 *3 = 225 tph
Torbalı Paketleme2 x 100 tph
Açık dolum paketleme2 x 100 tph
Marmara Ereğlisi Öğütme Paketleme Tesisi Çimento Değirmeni75 tph
Antalya Öğütme ve Paketleme Tesisi
2 Çimento Değirmenleri
40*2=80 tph

Sektörde

Yıl


Adoçim 2012 yılında İstanbul Sanayi Odasının yaptığı değerlendirmeye göre 183 milyon TL ciro ile ilk 500 şirket arasında yer almaktadır.

Şirket, Tokat bölgesinde bir ilke imza atarak, 2011 yılında bütünleşmiş yönetim sistemini kurmuş, belgesini almıştır.

Adoçim Çimento’da, müşterilerin ve tüm şirketin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek için, hammadde ocaklarından nihai ürüne kadarki tüm faaliyetlerde, çimento standartlarına uygunluk ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak amacıyla, 2008 yılında kalite yönetim sistemi kurularak TS-EN-ISO 9001 Kalite Yönetim sistemi belgesi alınmıştır.

Adoçim, çevreye duyarlılık prensibi çerçevesinde, Türk Çevre Mevzuatları ve Avrupa Birliği Çevre Mevzuatlarına uygun olarak çalışmak amacıyla TS-EN-ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi kuruluş çalışmaları yapmış ve 2011 yılı Aralık ayında Çevre Yönetim Sistemi, TS-EN-ISO 14001 standardına göre belgelendirilmiştir.

İş kazalarını ve meslek hastalıklarını önlemek ve çalışanları tüm faaliyetler esnasında oluşacak tehlikelere karşı korumak amacıyla OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kurulmuş ve Aralık 2011 tarihinde Kalite ve Çevre Kurulu (KÇK) tarafından belgelendirilmiştir.

Adoçim Çimento Beton San. ve Tic. A.Ş olarak,

İş Sağlığı ve Güvenliği Prensiplerimiz

İş sağlığı ve güvenliği, hepimizin birinci önceliğidir. Proses, bakım ve üretim süreçlerinin ayrılmaz bir parçasıdır, Tüm tedbirler alındığında ve koruyucu malzemeler ve uygun ekipmanlar kullanıldığında, bütün iş kazaları önlenebilir.

Misyon - Vizyon

Hedeflerimiz

Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en üst düzeyde tutarak, ulusal ve uluslararası standartlara uygun, kaliteli, güvenilir ürün ve hizmet sunarak müşteri memnuniyetini sağlamak ve sürekli kılmak

Adoçim 2013 yılında hava emisyonu, Atıksu Deşarjı, Tehlikesiz Atık Geri Kazanım ve Atık Yakma konularını içeren “Atık İşletme Lisansı” ve “Çevre izin ve Lisans Belgesi” almıştır. Bu tarihten itibaren fabrikada, çeşitli endüstrilerin atıkları bertaraf edilerek alternatif yakıt olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Adoçim mevcut atık yakma sistemi ile %24’lük yakıt tasarrufu hedeflemektedir. Tokat Çimento fabrikasında iş sağlığı ve güvenliği kültürünü geliştirmek amacıyla son 2 yılda 1,4 milyon TL yatırım ve 12.200 adam saat eğitim gerçekleştirilerek 790 gündür kazasız çalışılma performansını elde etmiştir.

0
+
Yıllık Deneyim
0
+
Yılı Aşan Geçmiş

GÖRÜŞLERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR

Hizmetlerimiz ile ilgili her türlü sorun, talep ve önerilerinizi iletişim sayfamızda yer alan hizmet destek mesaj formu aracılığı ile bize ulaştırabilirsiniz